bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa Pawłowski Igor

Aktualności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz inne ważne informacje
Data: 11.08.2022r.
Informujemy, że w okresie od 16.08.2022r. do dn. 19.08.2022r. usługi będą świadczone tylko i wyłącznie z wykorzystaniem internetu. Pozostałe usługi będą realizowane także po dniu 21.08.2022r. Za ewentualne niedogodności przepraszamy.

Data: 06.05.2022r.
Ogłoszono termin końca stanu pandemicznego w Polsce zgodnie z informacjami, które można odnaleźć w serwisach informacyjnych, Minister Zdrowia ogłosił koniec stanu pandemicznego w Polsce na dzień 16.05.2022r. Stąd przypominamy, że niektóre regulacje prawne, które obowiązywały w tym okresie mogą być już nieaktualne.

Data: 27.04.2022r.
Pracownica na początku 2020 roku obcieła sobie dłoń, aby uzyskać odszkodowanie
Pracownica pracując przy pile obcięła sobie dłoń, aby uzyskać duże odszkodowanie od pracodawcy. Takie zdarzenie miało co prawda miejsce na Słowenii, ale nikt nie stwierdzi, że zdarzenie o podobnym charakterze nigdy nie wystąpi w Polsce. Cała historia rozpoczęła się z początkiem tego roku. 22-latka wykupiła u pięciu ubezpieczycieli polisy ubezpieczeniowe na wypadek kontuzji lub utraty życia. Liczyła również na 400 tyś. euro odszkodowania oraz 3 tysiące euro miesięcznie z tytułu renty. Tak jak zostało zaplanowane, tak zostało zrealizowane. Kobieta obcięła sobie dłoń oraz zgłosiła się do szpitala. Nie zabrała ze sobą odciętego fragmentu ciała, bo liczyła na trwałe inwalidztwo z tytułu wypadku przy pracy.

W tym przypadku, zamierzone działanie wyszło na jaw i 22-latce grozi teraz 8 lat więzienia za próbę oszustwa. Natomiast ile nerwów miał pracodawca, tego pewnie nie dowie się już nikt. Ludzka chciwość nie zna granic, stąd warto pamiętać o tym, że to czasem pracownik może chcieć wykorzystać w taki czy inny sposób nadarzającą się okazję.

Założyć należy jeszcze ponadto, że w przypadku, kiedy pracodawca nie spełniałby wymogów prawnych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, winę miałby niemal murowaną, jeśli nie do udowodnienia byłyby inne okoliczności. Stąd również tak ważne jest to, aby przestrzegać wymogów prawnych. Już nie tylko przypadek lub zwiększone ryzyko, ale również należy brać pod uwagę świadome działanie pracownika.

Data: 26.04.2022r.
Pracownik stracił obie nogi do makabrycznego zdarzenia doszło w jednej z firm w Bielsku Białej. Pracownik podczas pracy, chcąc wykonać czynności zawodowe wewnątrz maszyny, która służyła do mielenia palet stracił obie nogi. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia bezpieczeństwa pracownika. Na całe szczęście pracownik przeżył, ale zostanie kaleką do końca życia. Maszyna krusząca jest niebezpieczną maszyną, gdzie podczas pracy należy zachować szczególną ostrożność oraz zapewnić konkretne wymagania w zakresie BHP.

Data: 21.04.2022r.
Zmiany w Ustawie Kodeks pracy więcej informacji na ten temat można przeczytać w dość obszernym artykule na stronie www klik

Data: 31.12.2021r.
31 grudnia- więc czas na podsumowania. To był dość intensywny rok pod każdym względem. Niezliczona ilość szkoleń, tony opracowanej dokumentacji z zakresu BHP oraz przeciwpożarowej. Nowi stali klienci firmy. Ciekawe projekty między innymi dla budynków będących magazynem ładunków wybuchowych oraz stacji paliw i wypadku, który nastąpił w pierwszym miesiącu bieżącego roku, który opracowywaliśmy pod bacznym okiem prokuratury oraz inspekcji pracy. Za te oraz inne wyzwania serdecznie dziękujemy! to był udany rok:) i z niecierpliwością oczekujemy 2022 roku oraz nowych wyzwań:) Szanowni klienci pamiętajcie, że jesteśmy tutaj dla was :)

Życzymy wszystkim wszystkiego dobrego w nowym roku! :)

Data: 16.12.2021r.
Wszystkim pracodawcom oraz pracownikom życzymy wszystkiego dobrego z okazji świąt Bożego Narodzenia; zdrowia oraz pomyślności i dalszego rozwijania Państwa biznesów!

Data: 13.10.2021r.
Szanowni Klienci! Informujemy, ze w dniach 5-6 oraz 12-13 listopada 2021 roku Pawłowski BHP ppoż. nie będzie czynny. Czas ten poświęcony zostanie na zdobywanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych, właściwie na same egzaminy- aby móc jeszcze lepiej i w szerszym zakresie pomagać Państwu w wypełnianiu obowiązków nałożonych przez Ustawodawcę.

Data: 16.05.2021r.
Szanowni Klienci informujemy, że nie przesyłamy naszych ofert na prywatne adresy e-mail. Biorąc pod uwagę to, że jakiś czas temu wprowadzone zostały przepisy RODO, w pierwszej kolejności powinniśmy uzyskać zgodę na przetwarzanie przekazanych nam adresów e-mail. Stąd, aby było bezpiecznie i wygodnie, zachęcamy do przesyłania zapytań z firmowych skrzynek pocztowych. Działanie takie ułatwi oraz usprawni proces komunikacji. Jednocześnie informujemy, że na wiadomości przesyłane z prywatnych skrzynek pocztowych nie będziemy odpowiadać.

Data: 22.12.2020r.
Wszystkim życzymy przede wszystkim zdrowych świąt oraz wszystkiego dobrego.

Data: 15.12.2020r.
Przypomnienie o projekcie rozporządzenia dotyczącego czynników biologicznych- niniejszy projekt rozporządzenia nakazuje aktualizację oceny i analizy ryzyka zawodowego, uwzględniając zagrożenia powodowane przez Sars-Cov-2.

Data: 05.12.2020r.
Dziękujemy za wszystkie słowa uznania, które otrzymaliśmy w bieżącym roku od Państwa. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie się układać również owocnie dla obu stron oraz we właściwej atmosferze- z całą pewnością będziemy się starać, aby tak było ;)

Data: 27.10.2020r.
Usługi ON-LINE W dalszym ciągu, niektóre usługi realizujemy za wykorzystaniem łączy internetowych. Działania te związane są z zapewnieniem Państwu bezpieczeństwa oraz skutecznego dostarczenia niezbędnych materiałów!

Data: 01.10.2020r.
Fakturowanie Szanowni Klienci, informujemy, że faktury za zrealizowane usługi wystawiamy w ostatnim dniu danego miesiąca. F-vat przesyłamy bezpośrednio na Państwa skrzynkę e-mail, wraz z informacją i datą zrealizowanej usługi. W razie pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Data: 01.06.2020r.
Procedura bezpieczeństwa Przypominamy, że zgodnie z wymaganiami GIS, w wielu firmach powinna być opracowana procedura bezpieczeństwa. W razie czego służymi pomocą w opracowaniu niezbędnego dokumentu.

Data: 01.05.2020r.
Koronawirus Jesteśmy na bieżąco z aktualnie wprowadzanymi regulacjami prawnymi w zakresie przeciwdziałania koronawirusowi. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z nami.

Data: 11.04.2020r.
Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych świąt!

Data: 03.04.2020r.
Wznowienie świadczenia usług Szanowni klienci, informujemy, że wznowienie świadczenia usług przewidziane jest od dn. 09.04.2020r (informacja dotyczy usług, które nie można wykonać z wykorzystaniem internetu). Pozostałe usługi realizowane są w dalszym ciągu. Więcej informacji poniżej:


Data: 03.04.2020r.
Informujemy, że nie sprzedajemy rękawiczek ochronnych.

Data: 02.04.2020r.
Informujemy, że ukończyliśmy wprowadzanie rozwiązań zdalnych w zakresie świadczonych usług. W szczególności dotyczy to szkoleń bhp wstępnych oraz okresowych (wideokonferencje, w tych przypadkach, kiedy nie można zastosować samokształcenia kierowanego, biorąc pod uwagę regulacje prawne). Ponadto, dzięki już posiadanym rozwiązaniom jesteśmy w stanie dostarczyć kompletną i zgodną z konkretnymi warunkami pracy dokumentacją BHP i przeciwpożarową- wystarczy przesłać do nas szczegółowe informacje, o które będziemy Państwa prosić. Pozostałe usługi wymagające naszej obecności realizujemy zgodnie z wymaganiami dotyczącymi ochrony przed koronowirusem.

Data: 26.03.2020r.
Wznowienie świadczenia w pełni usług BHP i ppoż.:
informujemy, że wszystkie usługi realizowane będą w pełnym zakresie od dnia 09.04.2020r. Czyli od dnia, kiedy odbędziemy pełną kwarantannę związaną z wykryciem koronowirusa na terenie rafinerii (wśród innych nieznanych nam pracowników) i wstrzymaniem prac remontowych na czas nieokreślony. Od dzisiejszego dnia jesteśmy dostępni pod wskazanym w zakładce kontakt numerem telefonu. Wszystkie zadania będziemy wykonywać z uwzględnieniem możliwości zagrożenia zarażeniem koronowirusem (rozwiązania teleinformatyczne oraz inne) Informacja dotyczy również przeglądu gasnic.

Data: 15.03.2020r.
Co pracodawca i pracownicy powinni zrobić
w zakresie działań profilaktycznych wobec koronawirusa, więcej informacji dostępne w linku tutaj. W przypadku zatrudnienia osób młodocianych, zalecenia można odnaleźć tutaj.

Data: 15.03.2020r.
Szkolenia bhp, a koronawirus
jesteśmy w posiadaniu interpretacji Głównego Inspektoratu Pracy, w zakresie prowadzenia szkoleń bhp w związku z koronawirusem. Zgodnie z treścią odpowiedzi GIP, szkolenia bhp powinny być przeprowadzane w dalszym ciągu zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu szkoleniowym. Stąd szkolenia, które należy realizować osobiście (w tradycyjny sposób), powinny w takiej formie się odbywać. Biorąc pod uwagę powyższe, naszych klientów nie zachęcamy do korzystania z szkoleń w formie e-learningu, które powinny odbywać się np. w formie instruktażu. Ponadto nie należy przekraczać terminów ważności obecnych szkoleń bhp. Treść interpretacji dostępna jest dla firm, z którymi podpisaliśmy umowę o stałej współpracy.

Data: 10.03.2020r.
Informacja nt. świadczonych usług w okresie od dn. 11.03.2020r. do dnia dn. 21.05.2020r. w związku z wyjazdem i obsługą jednej z firm na terenie zagranicznej rafinerii, informujemy że:
Data: 24.01.2020r.
Wolna, krystaliczna krzemionka
zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi, wolną krystaliczną krzemionkę należy zaliczyć do czynników rakotwórczych od dnia 24.01.2020r. Przypominamy, że dla firm, w których występują czynniki rakotwórcze, Ustawodawca przewidział określone obowiązki. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.

Data: 21.12.2019r.
Wszystkim życzymy
zdrowych i wesołych świąt oraz szampańskiego sylwestra 2019-2020 i bezpieczeństwa w następnym roku!

Data: 20.12.2019r.
Statystyki wypadków za 2019
informujemy, że 2019 rok, na każdym projekcie budowlanym, na którym mieliśmy okazję pełnić rolę służby BHP zakończyliśmy z wynikiem 0 wypadków. I bardzo nas to cieszy!!! Oby następny rok wyglądał dokładnie tak samo. Ponadto w pozostałych firmach także nie odnotowaliśmy wypadków. Taki wynik można osiągnąć tylko dzięki skutecznym działaniom podejmowanym przed wystąpieniem wypadku- i nie małą rolę mają w tym nasi klienci.

Data: 08.12.2019r.
Praca w BHP
każda praca wymaga precyzyjnego podejścia do wymagań Klienta. Nasza firma świadczy usługi, które dopasowane są do wymagań nie tylko okreslonych przez Ustawodawcę. Dostosowujemy się do potrzeb Twojej firmy- starając, aby każde nasze zadanie było wykonane należycie. czytaj więcej.

Data: 15.11.2019r.
Przypominamy wszystkim, że do końca grudnia należy zmienić wzory kart oraz zaświadczeń ze szkoleń, a także protokołu powypadkowego.

Data: 18.10.2019r.
Witamy w strefie bez BHP :) Więcej informacji można uzyskać w linku, serdecznie zapraszamy tutaj.

Data: 19.09.2019r.
Wszystkim pracownikom służby bhp oraz innych osób wykonujących zadania tej służby życzymy wszystkiego dobrego w dniu ich święta oraz spełnienia się w życiu zawodowym!

Data: 09.08.2019r.
Utylizacja gaśnic, wstrzymanie usługi: informujemy, że czasowo wstrzymaliśmy realizowanie usługi odbioru gaśnic. W przypadku wznowienia świadczenia usługi, będziemy Państwa informować. Powód wstrzymania usługi: zapełnienie przestrzeni magazynowej.

Data: 03.08.2019r.
Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - Standardy BHP serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia strony Porozumienia, gdzie można odnaleźć standardy BHP dla poszczególnych robót budowlanych. Strona ta stanowi bogate źródło wiedzy nt. realizacji pracy w sposób bezpieczny. Więcej informacji: kliknij tutaj, aby przejść.

Data: 28.07.2019r.
Instrukcje bhp na zamówienie informujemy, że rozpoczęliśmy usługę opracowania instrukcji bhp na zamówienie (dla maszyn, urządzeń lub procesów pracy, do których nie można odnaleźć instrukcji bhp w sklepach czy firmach BHP). Więcej informacji można odnaleźć odwiedzając nasz sklep z instrukcjami bhp.

Data: 20.07.2019r.
jest nam miło poinformować, że nasza firma została doceniona przez kolejną firmę budowlaną, działającą niemal w całej Europie (oraz poza nią). Firma ta zaprosiła nas do nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy podczas realizacji budowy nowych bloków energetycznych PGE. Dzięki temu mamy również okazję oglądać takie widoki: zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5, zdjęcie 6, zdjęcie 7.

Data: 30.06.2019r.
Duże wrażenie wywołało na nas rusztowanie, które zbudowane było zgodnie z projektem wewnątrz kotła na paliwo stałe, bez ani jednego kotwienia (brak takiej możliwości)- wysokość 50 m. Kocioł wewnątrz pokryty był specjalną wymurówką, która chroni stalową konstrukcję kotła przed zbyt wysoką temperaturą. Prowadzone prace: kucie wymurówki oraz instalacja nowej, tam gdzie to było niezbędne. Poniżej prezentujemy ciekawe zdjęcia (naszym zdaniem): fragment rusztowania wewnątrz kotła na paliwo stałe, wygląd używanej wymurówki (nadmienimy, że po nałożeniu jest ona szara jak beton, a kolor rdzy nabiera dopiero podczas eksploatacji). To co było ciekawe to pył, który unosił się podczas prac remontowych- podczas przebywania wewnątrz kotła zupełnie nie był widoczny. Podczas wykonania zdjęcia z lampą błyskową, widoczny jak na dłoni, a o to dowód: zdjęcie pyłu. Ponadto informujemy, że projekt ten nie zakończył się jakimkolwiek wypadkiem!

Data: 18.06.2019r.
Dzień ewakuacji przypominamy, że w dniu dzisiejszym jest światowy dzień ewakuacji. Stąd warto zapoznać się z informacjami nt. sprawnego jej organizowania oraz ćwiczeń w zakresie próbnej ewakuacji, które zawsze stwarzają możliwość wychwycenia niedociągnięć. Znajomość procedury (postępowania i alarmowania w razie pożaru lub innych zdarzeń) może uratować życie- więc dzień dzisiejszy warto wykorzystać, aby przećwiczyć całą procedurę w Państwa firmie. Z chęcią pomożemy w zorganizowaniu praktycznego sprawdzenia warunków ewakuacji oraz wytworzymy niezbędną dokumentację. Więcej informacji odnajdą Państwo w linku obok próbna ewakuacja.

Data: 17.06.2019r.
Opłaca się brać wizytówki. Każda nasza wizytówka uprawnia do zniżki zgodnie z wysokością określoną na tej wizytówce. Aby skorzystać ze zniżki- wizytówkę wystarczy okazać przed realizacją usługi i udzielimy Państwu stosownego rabatu. Nie masz naszej wizytówki? nie przejmuj się- zapytaj się o wizytówkę lub skorzystaj z naszych usług. wzór wizytówki pierwsza strona | wzór wizytówki druga strona.

Data: 17.06.2019r.
Zmiana wzoru kart szkolenia bhp oraz zaświadczenia szkolenia bhp okresowego wprowadzono zmiany we wzorze karty szkolenia bhp (szkolenie bhp wstępne) oraz we wzorze zaświadczenia szkolenia okresowego. Informujemy, że jesteśmy przygotowani i posługujemy się już nowymi wzorami dokumentacji.

Data: 13.06.2019r.
Zmiana wzoru protokołu wypadkowego. W związku z RODO dokonane zostały zmiany we wzorze protokołu powypadkowego. Stąd zwracamy uwagę, że sporządzone protokoły powypadkowe według dotychczasowego wzoru, mogą być stosowane do czasu wyczerpania ich zapasów, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2019r. Wszystkie niezbędne informacje można odnaleźć pod adresem rozporządzenie dot. wzoru protokołu powypadkowego. Informujemy, że jesteśmy przygotowani i posługujemy się nowymi wzorami dokumentacji powypadkowej.

Data: 10.06.2019r.
Ponownie w tym roku zmiany w Ustawie Kodeks pracy, ponownie informujemy o zmianach, które dotyczą Ustawy Kodeks pracy (więcej w odnośniku zamieszczonym obok) ponownie zmiany w Ustawie Kodeks pracy.

Data: 27.05.2019r.
Tanie szkolenia BHP w czerwcu, informujemy, że od 01.06.2017 rusza miesiąc tanich szkoleń BHP dla pracodawców oraz pracowników! Szczegółowe informacje o tanich szkoleniach bhp.

Data: 24.05.2019r.
Oferta promocyjna szkoleń BHP, zapraszamy Państwa do skorzystania z tanich szkoleń bhp w czerwcu. Więcej szczegółów opublikujemy w dniu 27.05.2019r.

Data: 02.05.2019r.
Dzisiaj niestety smutna informacja, gdyż podczas prac budowlanych zginął robotnik. To jest jeden z wielu przykładów, dlaczego nie powinno się lekceważyć się przepisów oraz zasad BHP w firmie. W tym przypadku kara nie była surowa, ale nie za każdym razdem można będzie w takim przypadku liczyć na takie wyroki sądowe. czytaj więcej.

Data: 02.05.2019r.
Poprawione zostało funkcjonowanie serwera danych, który umożliwia na pobranie i przegladanie niezbędnej dokumentacji firmowej. czytaj więcej.

Data: 27.04.2019r.
Jawność kwoty wynagrodzenia w publikowanych ofertach pracy. Projekt ma duże szanse na wejście w życie, gdyż ma poparcie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), czytaj więcej.

Strona: 2