bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa Pawłowski Igor

Aktualności BHP, ppoż. i inne
Data: 18.10.2019r.
Witamy w strefie bez BHP :) Więcej informacji można uzyskać w linku, serdecznie zapraszamy tutaj.

Data: 19.09.2019r.
Wszystkim pracownikom służby bhp oraz innych osób wykonujących zadania tej służby życzymy wszystkiego dobrego w dniu ich święta oraz spełnienia się w życiu zawodowym!

Data: 09.08.2019r.
Utylizacja gaśnic, wstrzymanie usługi: informujemy, że czasowo wstrzymaliśmy realizowanie usługi odbioru gaśnic. W przypadku wznowienia świadczenia usługi, będziemy Państwa informować. Powód wstrzymania usługi: zapełnienie przestrzeni magazynowej.

Data: 03.08.2019r.
Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - Standardy BHP serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia strony Porozumienia, gdzie można odnaleźć standardy BHP dla poszczególnych robót budowlanych. Strona ta stanowi bogate źródło wiedzy nt. realizacji pracy w sposób bezpieczny. Więcej informacji: kliknij tutaj, aby przejść.

Data: 28.07.2019r.
Instrukcje bhp na zamówienie informujemy, że rozpoczęliśmy usługę opracowania instrukcji bhp na zamówienie (dla maszyn, urządzeń lub procesów pracy, do których nie można odnaleźć instrukcji bhp w sklepach czy firmach BHP). Więcej informacji można odnaleźć odwiedzając nasz sklep z instrukcjami bhp.

Data: 20.07.2019r.
jest nam miło poinformować, że nasza firma została doceniona przez kolejną firmę budowlaną, działającą niemal w całej Europie (oraz poza nią). Firma ta zaprosiła nas do nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy podczas realizacji budowy nowych bloków energetycznych PGE. Dzięki temu mamy również okazję oglądać takie widoki: zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5, zdjęcie 6, zdjęcie 7.

Data: 30.06.2019r.
Duże wrażenie wywołało na nas rusztowanie, które zbudowane było zgodnie z projektem wewnątrz kotła na paliwo stałe, bez ani jednego kotwienia (brak takiej możliwości)- wysokość 50 m. Kocioł wewnątrz pokryty był specjalną wymurówką, która chroni stalową konstrukcję kotła przed zbyt wysoką temperaturą. Prowadzone prace: kucie wymurówki oraz instalacja nowej, tam gdzie to było niezbędne. Poniżej prezentujemy ciekawe zdjęcia (naszym zdaniem): fragment rusztowania wewnątrz kotła na paliwo stałe, wygląd używanej wymurówki (nadmienimy, że po nałożeniu jest ona szara jak beton, a kolor rdzy nabiera dopiero podczas eksploatacji). To co było ciekawe to pył, który unosił się podczas prac remontowych- podczas przebywania wewnątrz kotła zupełnie nie był widoczny. Podczas wykonania zdjęcia z lampą błyskową, widoczny jak na dłoni, a o to dowód: zdjęcie pyłu. Ponadto informujemy, że projekt ten nie zakończył się jakimkolwiek wypadkiem!

Data: 18.06.2019r.
Dzień ewakuacji przypominamy, że w dniu dzisiejszym jest światowy dzień ewakuacji. Stąd warto zapoznać się z informacjami nt. sprawnego jej organizowania oraz ćwiczeń w zakresie próbnej ewakuacji, które zawsze stwarzają możliwość wychwycenia niedociągnięć. Znajomość procedury (postępowania i alarmowania w razie pożaru lub innych zdarzeń) może uratować życie- więc dzień dzisiejszy warto wykorzystać, aby przećwiczyć całą procedurę w Państwa firmie. Z chęcią pomożemy w zorganizowaniu praktycznego sprawdzenia warunków ewakuacji oraz wytworzymy niezbędną dokumentację. Więcej informacji odnajdą Państwo w linku obok próbna ewakuacja.

Data: 17.06.2019r.
Opłaca się brać wizytówki. Każda nasza wizytówka uprawnia do zniżki zgodnie z wysokością określoną na tej wizytówce. Aby skorzystać ze zniżki- wizytówkę wystarczy okazać przed realizacją usługi i udzielimy Państwu stosownego rabatu. Nie masz naszej wizytówki? nie przejmuj się- zapytaj się o wizytówkę lub skorzystaj z naszych usług. wzór wizytówki pierwsza strona | wzór wizytówki druga strona.

Data: 17.06.2019r.
Zmiana wzoru kart szkolenia bhp oraz zaświadczenia szkolenia bhp okresowego wprowadzono zmiany we wzorze karty szkolenia bhp (szkolenie bhp wstępne) oraz we wzorze zaświadczenia szkolenia okresowego. Informujemy, że jesteśmy przygotowani i posługujemy się już nowymi wzorami dokumentacji.

Data: 13.06.2019r.
Zmiana wzoru protokołu wypadkowego. W związku z RODO dokonane zostały zmiany we wzorze protokołu powypadkowego. Stąd zwracamy uwagę, że sporządzone protokoły powypadkowe według dotychczasowego wzoru, mogą być stosowane do czasu wyczerpania ich zapasów, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2019r. Wszystkie niezbędne informacje można odnaleźć pod adresem rozporządzenie dot. wzoru protokołu powypadkowego. Informujemy, że jesteśmy przygotowani i posługujemy się nowymi wzorami dokumentacji powypadkowej.

Data: 10.06.2019r.
Ponownie w tym roku zmiany w Ustawie Kodeks pracy, ponownie informujemy o zmianach, które dotyczą Ustawy Kodeks pracy (więcej w odnośniku zamieszczonym obok) ponownie zmiany w Ustawie Kodeks pracy.

Data: 27.05.2019r.
Tanie szkolenia BHP w czerwcu, informujemy, że od 01.06.2017 rusza miesiąc tanich szkoleń BHP dla pracodawców oraz pracowników! Szczegółowe informacje o tanich szkoleniach bhp.

Data: 24.05.2019r.
Oferta promocyjna szkoleń BHP, zapraszamy Państwa do skorzystania z tanich szkoleń bhp w czerwcu. Więcej szczegółów opublikujemy w dniu 27.05.2019r.

Data: 02.05.2019r.
Dzisiaj niestety smutna informacja, gdyż podczas prac budowlanych zginął robotnik. To jest jeden z wielu przykładów, dlaczego nie powinno się lekceważyć się przepisów oraz zasad BHP w firmie. W tym przypadku kara nie była surowa, ale nie za każdym razdem można będzie w takim przypadku liczyć na takie wyroki sądowe. czytaj więcej.

Data: 02.05.2019r.
Poprawione zostało funkcjonowanie serwera danych, który umożliwia na pobranie i przegladanie niezbędnej dokumentacji firmowej. czytaj więcej.

Data: 27.04.2019r.
Jawność kwoty wynagrodzenia w publikowanych ofertach pracy. Projekt ma duże szanse na wejście w życie, gdyż ma poparcie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), czytaj więcej.

Strona: 2